NOVINKA

 • Březová míza

  17.3.2018

    

  Jarní očista pomocí kopřiv nebo pampelišek je velmi známá, jarní očista mízou z břízy patří mezi méně známé typy očist, ale její účinnost je vynikající.

     

  CO JE VLASTNĚ BŘEZOVÁ MÍZA?

  Březová míza je čirá tekutina podobná vodě, která brzy na jaře proudí kmenem břízy a její sběr trvá pouze od poloviny března do půlky dubna. Z tohoto důvodu se jedná o vzácnou přírodní surovinu, jejíž složení je dáno především přítomností minerálů načerpaných kořenovým systémem stromu z půdy. 

  Složení březové mízy:

  přírodní cukr (xylitol)

  draslík, sodík, magnézium, vápník, železo a jiné prospěšné minerální látky a stopové prvky

  organické kyseliny, éterické oleje

  vitamíny skupiny A, B, C

  biologicky aktivní látky (fytoncidy a saponiny)

   

  Pravidelné pití březové mízy (jedna sklenička denně - 150ml): 

  Celkovou detoxikační kůru umocníte současným užíváním výtažku z pupenů Břízy. Účinek společného užívání je překvapující.

  Březová šťáva působí podobně jako listy na oblast ledvin a močového ústrojí. Dokáže čistit ledviny od ledvinového písku a kamínků, posiluje funkce močového měchýře, snižuje bolesti kloubů a revmatismus, léčí žaludeční potíže i chronický kašel, snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Jarní březová míza velmi účinně detoxikuje játra a podporuje jejich funkci. Odbourává jarní únavu, čistí krev, celkově posiluje imunitu. Jarní březová míza se doporučuje ženám pro posílení jejich krásy, ale také na podporu plodnosti. Březovou mízu můžeme používat také jako balzám na vlasy. Vmasírujeme do mokrých vlasů, zabalíme a necháme 15 minut působit, potom opláchneme. 

  Naše březová míza - Oskola Natur, v ČR registrována jako "doplněk stravy", pochází ze zemí severní Evropy, převážně z Finska, Norska, čímž je zaručena její nejvyšší kvalita (zde platí přímá úměra, čím je zima chladnější , teploty okolo -40 stupňů C, tím je míza hodnotnější a sladší). Po následných úpravách dochází k šetrné pasterizaci, čímž eliminujeme konzervační látky a mízu rovněž neředíme vodou. Ta je pak následně připravena v baleních  750ml v těchto šesti příchutích:

  Březová míza natural

  Březová míza natural bez přídavku cukru

  Březová míza s s mátou bez přídavku cukru

  Březová míza s granátovým jablkem

  Březová míza s šípkem

  Březová míza s aronií
     

 • ŠTĚSTÍ JE... můj šálek čaje. Představujeme pět nových čajů

  10.2.2018

  Pět nových čajů vykouzlí z šálku čaje čiré štěstí. Unikátní a zvláštní, stejně jako vy. Jsou vytvořeny tak, aby dodaly vašemu tělu právě to, co potřebuje. Zajímavé kombinace bylin s poselstvím na krabičce přivedou do souladu tělo i duši.

  Být ženou

  Bylinná směs s kontryhelem, rozmarýnem a brusinkami vás přesvědčí svou bylinně-ovocnou a nasládlou chutí. Ladí s pokrmy středomořské kuchyně, jako jsou například pokrmy z těstovin, rajčat a Piccata Milanese. Dopřejte si štěstí, být ženou.

  Naplnit své sny

  Zapalte oheň života! Nechte se inspirovat touto kořeněnou směsí kurkumy, skořice, šafránu a vydejte se vstříc svým životním výzvám. Nasládlá a kořeněná chuť se dobře kombinuje s exotickými polévkami a kari.

  Objevit svobodu

  Zažijte pocit vlastní svobody! Bylinná směs bedrníku, smrkového jehličí a jalovce připomíná každým douškem ranní procházky po loukách a lesích. Takže není divu, že díky své pikantně sladké chuti může doprovázet houbové a zvěřinové pokrmy.

   

  Poznat život

  Užívejte život plnými doušky! Bylinná směs s růží, echinaceou, levandulí působí jemným, ovocným, květinovým a zároveň pikantním tónem. Harmonicky ladí s ovocným jogurtem a sladkými dezerty, jako je jogurtový dort nebo tvarohový krém.

   

  Zklidnit mysl

  Méně mnohdy znamená více! Bylinná směs se zeleným ovsem, kopřivou, kardamomem vám pomůže štěstí naleznout i v maličkostech. Sladce kořeněná chuť se hodí k lehkým salátům a zeleninovým polévkám.

   

   
 • přírodní kosmetika Biorythme

  20.1.2018

  S velkým potěšením jsem zařadila do sortimentu svého obchodu kosmetiku Biorythme.

  V následujících řádcích Vám ji představí sama její autorka

   Aneta Adamčíková.

   

  přírodní krémy,deodoranty i balzámy na rty můžete u mne v obchodě i otestovat!!!

   

   

   

  Biorythme – to jsou nejen voňavé výrobky, které budou zdobit vaši koupelnu nebo noční stolek, ale především přírodní funkční kosmetika, která splní to, co slíbí.
  Zajímá vás, co ještě může nabídnout?
   
  • Je s láskou ručně vyrobena v České republice:
  Každý výrobek vzniká pod mýma rukama, od začátku až do konce. Vývoj receptury, výroba, návrh etiket, balení i expedice probíhá v nové provozovně. Nechci vyrábět co nejvíce věcí za co nejméně peněz, každému jednotlivému výrobku věnuji lásku a pozornost tak, aby se mohl představit v celé své kráse.
  • Je 100% vegetariánská:
  Kosmetika Biorythme neobsahuje žádné suroviny z mrtvých zvířat, dále neobsahuje chemikálie jako parafín, vazelínu, SLS/SLES nebo palmový olej. Co se týče vhodnosti pro vegany, tak některé výrobky obsahují med a včelí vosk (zcela veganské jsou pleťové krémy).
  • Není testovaná na zvířatech:
  Suroviny i výrobky testuji na sobě a svých blízkých. Se zvířátky přichází moje kosmetika nejblíže do styku tehdy, když se z nás snaží naše psí kamarádka slízat všechno, co jsme si na sebe právě natřeli. Moje výrobky byly dermatologicky testované nezávislým lékařem na lidských dobrovolnících v rámci vypracování tzv. Hodnocení bezpečnosti („atestů"), které má každý výrobek od Biorythme.
  • Je vyráběna v malých šaržích z čerstvých surovin:
  Nejsem továrna, s každou várkou („šarží") výrobků si vyhraji do naprosté dokonalosti tak, abych si byla jistá 100% kvalitou. Vše vyrábím ve velmi malém množství, díky čemuž je zaručena čerstvost každého produktu. A protože bez kvalitních surovin není kvalitních výrobků, jejich výběru věnuji velkou péči. Namátkou – za studena lisovaný malinový, melounový a chia olej, desítky druhů čistých esenciálních olejů, úžasně vonící kakaové máslo v potravinářské kvalitě a mnoho dalších báječných surovin – ty všechny se postarají o to, že konečné produkty okouzlí svojí vůní, texturou i funkčností.
  • Je „samo-konzervační" (neobsahuje konzervanty):
  Receptury vymýšlím tak, aby nemusely obsahovat konzervanty. Některé typy výrobků se bez konzervantů vyrobit nedají - hlavně ty, které obsahují velké množství vody. Proto jdu „bezvodou" cestou. Ta je sice dražší (voda je nejlevnější kosmetickou surovinou), výrobky jsou pak ale kromě toho, že neobsahují žádné konzervační látky, velmi koncentrovanými pomocníky pro péči o pleť. Víte, že platíte za účinné složky, nikoliv za vodu, která může v konvenčních výrobcích tvořit až 90 % obsahu.
  • Je pravdivá:
  Biorythme, to jsem já - Aneta, která pro vás všechno vyrábí. Nemám okolo sebe marketingové specialisty, kteří by vymýšleli, jak všechny informace vylepšit a "zaobalit". Popisky si píšu sama podle nejlepšího vědomí a svědomí a hlavně podle svých zkušeností. Samotnou mě štvou e-shopy, kde není možné prostudovat celé složení výrobků, proto se u mě dočtete ještě před případnou koupí i veškeré ingredience. Stejně jako v případě složení razím transparentnost i v komunikaci se svými milými zákazníky, takže ráda cokoliv vysvětlím, poradím... Ale to už vy, kteří u Biorythme nakupujete, přece dávno víte ♡

« Novější | Starší »