Uvolnění žlučových kamenů dle Dr. Berana

Zdravá játra a žlučník bez kamenů je základem dobrého metabolismu. V následujícím článku vám krok po kroku prozradím, jak se této nepříjemnosti zbavit. Dá to zabrat, ale výsledky se dostaví, uvidíte. 

Budete potřebovat:

  • 200g prvotřídního panenského olivového oleje
  • 250 g květu heřmánku
  • 500 g lněného semínka
  • 3 litry mléka
  • karlovarskou sůl vřídelní na vnitřní užití
  • 3 dny volna

Den první

Vstaneme v 5 hodin, vezmeme si 3 kávové lžičky karlovarské soli, vypijeme ¼ litru studené vody a udržujeme pohyb. Posnídáme kávu, mléko nebo čaj a suchý rohlík.

V poledne si opět vezmeme 3 kávové lžičky karlovarské soli a totéž co k snídani nebo větší množství nesolené a nemastné kaše z hrubé krupice.

Ve 13.45 ulehneme do tepla a ve 14.00 hodin přiložíme první teplý obklad z květů heřmánku ve dvou řídkých plátěných sáčcích. Obklady se střídají po deseti minutách a ohřívají se na pařáku. Sáčky jsou velikosti 20 x 50 cm naplněné heřmánkem. Přikládají se na pravou stranu do krajiny jaterní tak, aby zasáhly pod pravým bokem i část zad. Obklady přikládáme asi 2 hodiny.

Odpoledne pijeme pouze čerstvé šťávy nejlépe z červené řepy nebo mrkve.

Den druhý

Vstaneme opět v 5 hodin a opakujeme to, co první den.

Před 12. hodinou sníme opět větší množství kaše z hrubé krupice (nesolit, nemastit, nesladit). V kašovité stolici začínají vycházet kamínky.

Ve 13.45 opět ulehneme do tepla a ve 14.00 hodin začneme dávat obklady z namletého lněného semínka uvařeného v mléce na hustou kaši, jejíž hustota se udržuje přiléváním mléka. Horká kaše se dává do sáčků a v nich se ohřívá na pařáku. Obklady se střídají po dvaceti minutách a přikládají se proti žlučníku zepředu a ležíme stále na pravém boku.

Obklady končí v 17.00 hodin. Potom vypijeme 1/3 z připraveného oleje a zůstáváme v klidu ležet na pravém boku bez mluvení a pohybu. Další třetina oleje se vypije v 17.30 a zbytek v 18.00 hodin. Pokud máte potíže s pitím oleje, můžete k tomu olizovat citron jako ochranu proti zvracení.

Potom je potřeba podložit si nohy tak, aby byly výš než hlava a stále ležíme na pravém boku v klidu bez mluvení alespoň 1 hodinu. V této době odchází kamínky bezbolestně do střev. Nesmí se jíst, pít, kouřit, nejlépe je usnout.

Den třetí

Vstaneme v 5.00 hodin, déle neležíme, vezmeme si 3 kávové lžičky karlovarské soli. Žlučové kamínky vycházejí z těla ven mezi 5. a 9. hodinou. Jsou měkké, zelené barvy, potažené zelenou blankou. V průběhu léčby nevycházíme ven, používáme kbelík a vodu, aby mohla být stolice oddělena. Kamínky většinou plavou na povrchu, protože jsou nasáklé olejem. Pokud se stolice nedostaví, je nutno použít klystýr.

Po vyjití kamínků z těla je možno pít a jíst vše bez obav.

Kúra se může za rok opakovat.

Před nasazením této očistné kúry je vhodné 10 – 14 dní pít bylinný čaj Žlučové kameny.


Zajímavé odkazy, různé tipy, herbáře

 


Herbáře

Herbář léčivých rostlin          zde

Fdquz2wrb8t_s742xn

 Herbář léčivých rostlin z Amazonie      zde      

Small_2801

 

 

 
Herbář medicinálních hub          zde
Jednoduchý a ověřený recept proti klíšťatům  : 

Images

Přípravek proti klíšťatům:

Suroviny: sáček sušeného nebo hrst čerstvého rozmarýnu, 1 lžíci bílého vinného octa a 1l vody.

Postup: 1l vody přivedete do varu. Pak odstavíte ze sporáku a do horké vody dáte všechen rozmarýn a necháte pod poklicí vychladnout. Po vychladnutí přefiltrujete. Asi stačí větší síto a vlijete do nálevu 1 lžíci bílého vinného octa a promícháte. Slijete a uložíte v lednici v uzavřené lahvi.

Než vyrazíte do přírody, odlijete si do prázdného rozprašovače a pořádně nastříkáte sebe i domácího mazlíčka.

Rozprašovač může být od čističe na okna čí jiné takové pomůcky, ale pořádně vymytý. 

Všem okolo budete příjemně vonět, ale klíšťata a jiná havěť to bude považovat za takovou hrůzu, že se k vám ani nepřiblíží.