« BLOG

NOVINKA

NOVINKA – ŘADA ATOPIK 🌿

Komplexní péče o pokožku s atopickým ekzémem.

V ČR tímto chronickým zánětlivým onemocněním kůže​ trpí až 10 % lidí. Příčin je mnoho (narušení kožní bariéry​, stres​, genetické predispozice​, environmentální faktory​).

Důležitou součástí léčby je i hydratace speciálními přípravky. Je potřeba tedy výrazně hydratovat, zvlhčovat a promašťovat zvláčňujícími produkty, tzv. emoliencemi 💧

Složení produktů řady ATOPIK se opírá o nejnovější vědecké poznatky a také o známé účinky měsíčku lékařského a konopného oleje. Hlavní účinnou složku představuje ovesný olej a extrakt. Oves je známý díky svým zjemňujícím a zklidňujícím účinkům, které se s oblibou využívají například jako koupele v ovesném mléce pro zklidnění a zjemnění pokožky a zmírnění svědění při atopickém ekzému a lupénce.

Péče je vhodná na každý den pro dospělé i děti 💚

→ Pro každodenní péči o ekzematickou pokožku a pleť používejte Obnovující krém Atopik. Jeho složení hydratuje a promašťuje suchou pokožku a podporuje správnou funkci kožního mikrobiomu.

→ Akutní projevy atopického ekzému ošetřete Zklidňujícím krémem Atopik alespoň 4x denně. Je určený pro intenzivní péči o vlhká a zčervenalá ložiska a přináší okamžitou úlevu od pocitu svědění. Navíc obsahuje zklidňující oxid zinečnatý.

→ Při sprchování používejte šetrný Sprchový balzám Atopik určený pro suchou a ekzematickou pokožku. Myje jako sprchový olej a při spojení s vodou vytváří pečující emulzi.

→ Celé tělo ihned po umytí promažte Obnovujícím tělovým mlékem Atopik. Pomáhá zlepšit bariérovou funkci pokožky, hydratuje a jemně promašťuje bez pocitu mastnoty.

Facebook
Twitter
Pinterest